Nastavení e-shopu

E-maily a notifikace

Co se týče komunikace se zákazníkem, systém Ekošík.cz nabízí nadstandartní možnosti v péči o klienty a udržování kontaktů s nimi po celou dobu trvání objednávky, dokonce i po ní. Počínaje objednáním produktu, zákazník obdrží zprávy o vyřízení objednávky a jejím aktuálním stavu. Nastavení notifikací je možné kdykoliv změnit v sekci Nastavení - E-maily a notifikace.

E-mailové notifikace

Nastavení se týká odesílání e-mailových notifikací při manipulaci s objednávkami.

ParametrPopis
Zasílat správci kopii nové objednávkyPokaždé, když je v internetovém obchodu vystavena nová objednávka zboží, zašle se na zadaný kontaktní e-mail správce e-shopu oznámení o vystavení nové objednávky zboží.
Zasílat zákazníkovi informaci, dojde-li ke změně stavu objednávkyPokud je změněn stav objednávky, odešle se zákazníkovi oznámení o změně stavu objednávky.

Seznam šablon e-mailů

Textové znění šablon, odesílaných při konkrétních akcích (pole Událost v tabulce níže), je možné změnit. Pro uložení změn v textu je potřeba editaci potvrdit kliknutím na tlačítko ,Potvrdit změny'.

UdálostPopis šablony
Nová objednávkaToto sdělení se zákazníkovi odešle na zadanou e-mailovou adresu bezprostředně po objednání zboží.
Změna stavu objednávkyPokud je změněn stav objednávky, odešle e-shop zákazníkovi toto sdělení.
Přihlášení odběru novinekV případě registrace zákazníka do vašeho internetového obchodu za účelem odběru novinek odešle internetový obchod na zadanou adresu tento e-mail s přiloženým potvrzovacím odkazem.

Co je proměnná - jejich seznam

Proměnné jsou dynamicky generované údaje, s jejichž pomocí můžete do odesílaných e-mailových zpráv a notifikací vkládat pohyblivé údaje, jako je např. datum nebo číslo zákazníkovy objednávky. Seznam proměnných a jejich použití naleznete zde:

ProměnnáPopis
%DATE%Datum vystavení klientovy objednávky.
%ITEMS%Výpis produktů, zahrnutých v klientově objednávce.
%LINK%Aktivační odkaz pro zasílání novinek na e-mail.
%NUM%Číslo klientovy objednávky.
%SIG%Název vašeho e-shopu.
%STATUS%Aktuální stav objednávky.